Moja misja, czyli skąd, co, dlaczego i po co?

0
708

Możecie się śmiać, albo nie, ale moje zainteresowanie (nie, nie zainteresowanie, ale absolutna fascynacja) psychologią zaczęło się od przeczytania poradnika podrywania. Świetna rzecz, naprawdę otwiera oczy na wiele zagadnień, tak przecież dla nas współcześnie istotnych jak tworzenie relacji intymnych. Do tego właśnie sprowadza się ta nauka, w którą ludzie wciąż nie wierzą – na wyjaśnianiu najważniejszych, codziennych problemów naszej codzienności. Nie bez  wpływu pozostało na pewno kółku psychologiczne. Tu szczególne podziękowania dla pani Bogusi – za cierpliwe wyjaśnianie gorącej głowie podstaw psychologii oraz wprowadzenie bezocenowej enklawy w niszczącej w dzieciakach kreatywność, nieludzkiej szkole. Oby więcej takich nauczycieli! Potem poszedłem na studia i…poczułem się jak ryba w wodzie.” Miejsce swoje odnalazłem – i na miejscu siedzę mocno.” cytując Kaczmarskiego.

Blog wcześniej wisiał pod nazwą alekpoeta.blogspot.com i na początku 2015 go zarzuciłem z braku pomysłów. Wtedy był efektem chęci podzielenia się moim przemyślenia różnorakimi. Na początku 2016 wróciłem do pisania, ale teraz z wyraźną misją – psychoedukacji. Dlaczego to? W dużym skrócie: zauważyłem sporą nieefektywność psychoterapii, a nawet nowszych form pomocy psychologicznej, wspierania rozwoju osobowości jak trening, coaching, warsztaty, szkolenia, więc wystosowałem własną propozycję. Ponadto łączy się to także z moją drugą pasją – dziennikarstwem. Uważam, że nie ma lepszego terapeuty, coacha czy trenera dla człowieka niż on sam. Moim zadaniem jest tylko przekazać mu wiedzę naukową w sposób łatwo przyswajalny tak, aby ją zinteralizował (naprawdę, opór poznawczy wobec psychologii jest poza wszelkimi skalami) a następnie podjął pracę nad sobą i stał się lepszym człowiekiem. W tej formie – tekstowo-multimedialnej można przekazać najwięcej, choć nie ukrywam, że uwielbiam także mówić, opowiadać o tym, co mnie interesuje. Chciałbym w przyszłości zostać mówcą profesjonalnym.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Psychoedukacja

Tutaj zebrałem najważniejsze myśli współczesnej psychologii, które miały i mają nadal kluczowy wpływ, na to, kim jestem, jakie mam wartości, jakie mam podejście do życia. Dzielę się tym z wszystkimi, bo uważam, że to najlepszy zbiór współczesnych myśli psychologicznych w internecie. I nie przesadzam. W większość to filmy, które zebrały milion wyświetleń. Psychologia jakoś nigdy nie wytworzyła wybitnych pozycji książkowych, natomiast forma przemówień jest dla mnie, ale wydaje mi się, że także dla wielu innych osób o wiele przyjemniejsza. Gdybym miał umrzeć i zostawić coś światu, to chciałbym, aby świat właśnie się z tymi materiałami zapoznał, a wartości w nich przekazane wcielił w życie.

Prolog psychoedukacji:

Szczęście:
Cele:
Szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=XnPaz5e-uD8
Relacje:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj