Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

–  Manipulowanie i intrygi to ich żywioł. Bez najmniejszych skrupułów i bez mrugnięcia okiem torują sobie drogę do celu, jakim jest kontrola i dominacja nad otoczeniem. Oni nie proszą o nic wprost, oni bezlitośnie podążają wykalkulowaną ścieżką po to, co w ich opinii już dawno do nich należy.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Jimmy Savile urodzony w Leeds w wielodzietnej rodzinie, był najmłodszym z siedmiorga dzieci. Podczas II wojny światowej pracował jako górnik w kopalni węgla. Po wojnie rozpoczął pracę jako disc jockey w lokalach rozrywkowych i gastronomicznych. W latach 60, 70 i 80 XX w. był znanym brytyjskim dziennikarzem muzycznym, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Przez wiele lat prowadził telewizyjną listę przebojów “Top of the Pops”. W latach 70 i 80 prowadził dla telewizji BBC jeszcze jeden program telewizyjny o dużej oglądalności  pt.  “Jim’ll Fix It”. W 1971 r. został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, a w 1990 r. otrzymał tytuł szlachecki jako sir James Wilson Vincent Savile.

19 października 2012 r. policja wszczęła formalne dochodzenie w sprawie przestępstw seksualnych na osobach nieletnich, jakich Savile dokonywać miał przez wiele lat. Scotland Yard rozpoczął śledztwo w sprawie zarzutów o nadużycia seksualne w stosunku do dzieci oparte na zeznaniach 300 potencjalnych ofiar. Pod koniec października 2012 r. na antenie BBC został ujawniony kolejny skandal w ramach państwowej służby zdrowia i Serwisu Prokuratury oraz Departamentu Zdrowia. W czerwcu dochodzenie prowadzone przez brytyjski wymiar sprawiedliwości ujawniło kolejny skandal. Jimmy Savile dopuścił się molestowania i gwałtów na dziewczynkach, chłopcach i dorosłych pacjentach, których dokonywał podczas swojej –  rzekomo charytatywnej –  działalności, będąc wolontariuszem w szpitalach.

Wielu było zadziwionych dlaczego przestępcza działalność pedofila Jimmy’ego Savile’a trwała przez tyle lat i nie została wcześniej ujawniona. Niemal 1000-stronicowy raport autorstwa byłej sędzi Janet Smith odsłaniający kulisy działalności nieżyjącego już dziennikarza BBC to wierzchołek góry lodowej. Mówiono także, że “telewizyjny celebryta wszech czasów uwił sobie gniazdo w cieniu wielkiej firmy”. “Brak poczucia bezpieczeństwa sprawiał, że pracownicy korporacji obawiali się mówić prawdę, a seksualne nadużycia wobec kobiet były na porządku dziennym” – podkreśla sędzia Janet Smith.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj