Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

Z pogardą odnoszą się do osób, które uważają za słabsze, lub od których w ich opinii niewiele zależy. Zdanie: “kto nie jest uprzejmy dla kelnera, ten w ogóle nie jest uprzejmy” jest właśnie o nich. Kiedy czują, że nie muszą być mili, bo w swej opinii nic przez to nie zyskują, pozwalają sobie na arogancję, gburowatość niekiedy chamstwo i okrucieństwo.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Anders Behring Breivik – uważa się za przyszłego regenta Norwegii, w której władzę miałaby przejąć organizacja wzorowana na “Templariuszach”. Uprzywilejowany członek posiadający stopień mistrza konserwatywno-tradycjonalistycznego wolnomularstwa oraz tajnego stowarzyszenia “Temlariuszy”. Jego działania jako regenta miały polegać na grupowaniu Norwegów w rezerwatach i kontrolowaniu ich rozmnażania w celu odbudowy populacji. Ideologia Brevik’a została spisana w kompedium tekstów “2083 – Europejskiej Deklaracji Niepodległości”, a następnie rozesłana przez niego drogą elektroniczną. Wyraził w niej swoje antyfeministyczne i rasitowskie poglądy.

22 lipca 2011 roku był sprawcą zamachu na siedzibę premiera Norwegii w Oslo, w którym zabił 8 osób, a następnie kolejnego zamachu na uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy, na wyspie Utøya, gdzie z jego rąk zginęło 69 osób, a 33 zostało rannych. Później napisał, że głównym motywem dla tych zbrodni było rozreklamowanie manifestu zawartego w “2083 – Europejskiej Deklaracji Niepodległości”. W wieku 32 lat został skazany na 21 lat więzienia, z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie dla społeczeństwa.

Podczas pobytu w więzieniu często skarży się na warunki tam panujące. Domaga się gier komputerowych, narzeka na brak kontaktów z innymi więźniami, nie podoba mu się, że nie może wydać książki, którą napisał w celi. Podał nawet norweski wymiar sprawiedliwości do sądu, zarzucając mu nieludzkie traktowanie.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj