Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

Rozhamowanie jest związane z brakiem umiaru i destrukcyjną skłonnością do oddawania się ryzykownym zachowaniom. Przykładem może być notoryczne wdawanie się w bójki w ciemnych zaułkach niebezpiecznej dzielnicy, brak panowania nad impulsami, perwersyjny lub kompulsywny seks bez zabezpieczeń.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Josef Fritzl – niepozorny Ausrtyjak pracujący w jednej z miejscowych firm jako inżynier i zaopatrzeniowiec. Długo cieszył się opinią szanowanego przedsiębiorcy, ojca trójki dzieci i męża niejakiej Rosemarie. Kiedy najmłodsza córka Elisabeth miała 12 lat,Josef zaczął budować podziemny schron atomowy w piwnicy domu, w którym mieszkali. 29 sierpnia 1984 r. zgłosił policji zaginięcie Elisabeth mówiąc, że prawdopodobnie uciekła do religijnej sekty.

W kwietniu 2008 r. po wydostaniu się ze schronu z powodu ciężkiej choroby swojej najstarszej córki, 42 letnia już Elisabeth zeznała policji, że od 11 roku życia była przez swego ojca regularnie gwałcona, a od 18 roku życia (w sumie 24 lata) była przez niego więziona w piwnicy. Na skutek gwałtów miała z nim w sumie siedmioro dzieci. Trójka – aż do momentu ujawnienia tych faktów – nigdy nie widziała światła dziennego. Najmłodszy syn został przez ojca i jednocześnie dziadka spalony w piecu zaraz po narodzinach. Pozostała trójka została przez niego podrzucona razem z fałszywym listem od Elizabeth pod drzwi mieszkania, które zamieszkiwał z żoną.

W marcu 2009 r. austriacki sąd uznał 73 letniego Josefa Fritzla  za winnego morderstwa syna, wielokrotnych gwałtów, czynów pedofilskich, czynów kazirodczych dokonywanych na swojej córce. Skazano go na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Później tłumaczył się, że “wiedział, iż ją krzywdzi, lecz nie mógł oprzeć się pokusie skosztowania zakazanego owocu”.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj