Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

Z cechą powyższą silnie związana jest kolejna – brak zdolności współodczuwania. Osoby psychopatyczne nie dzielą z innymi radości i smutków. Są po prostu niezdolne do czerpania przyjemności z obserwacji cudzego szczęścia. Nie jest w stanie zasmucić ich również świadomość czyjegoś bólu.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Adolf Hitler – postać ogólnie znana z roli jaką odegrał w nazistowskiej polityce podczas II wojny światowej. Urodzony w austriackim mieście Braunau am Inn, był owocem związku pomiędzy Aloisem Hitlerem, a 23 lata młodszą od męża Klarą Pölzl. Małżonkowie ci byli ze sobą spokrewnieni  Klara będąc żoną Aloisa, była jednocześnie wnuczką jego ojca.

Hitler jako dziecko nie był dobrym uczniem. W szkole średniej nie podszedł do matury i nie dostał się na upragnione studia. Jako młodzieniec chciał zostać artystą malarzem, jednak nie spełnił się w tej roli. Zasłynął natomiast jako twórca i przywódca III Rzeszy, autor książki pt. “Mein Kampf”, lider partii politycznej NSDAP oraz likwidator Wolnych Związków Zawodowych. Sprywatyzował własność publiczną i jednocześnie wprowadził totalitarną kontrolę nad jednostką. Był twórcą obozów koncentracyjnych dla Żydów, homoseksualistów, komunistów, socjaldemokratów, chorych psychicznie, oraz szeroko rozumianych przeciwników jego partii, w tym wielu wybitnych przedstawicieli.

W wyniku Hitlerowskiego programu mordowania określonych grup społecznych zginęło ok. 5,8 milionów obywateli polskich w tym ok. 3 milionów stanowili obywatele narodowości Żydowskiej. Zginęło również kilka milionów Żydów zamieszkujących inne kraje Europy. Do dziś trudno jest określić precyzyjnie liczbę wszystkich ofiar Hitlera. Ludzie przebywający w obozach umierali najczęściej w ogromnych męczarniach, stając się obiektami medycznych eksperymentów, lub ofiarami innych sadystycznych praktyk.

W obliczu tych faktów niektórych być może zdziwi, że Hitler dostał tytuł “Człowieka Roku” magazynu “Times” w 1938 r., został odznaczony Czarną i Złotą Odznaką za Rany, Żelaznym Krzyżem, Orderem Imperialnym Jarzma i Strzał oraz wieloma innymi.

Według większości danych, gdy Niemcy przegrały II wojnę, 30 kwietnia 1945 w wieku 56 lat, podczas oblężenia Berlina, Hitler wraz z poślubioną dzień wcześniej Evą Braun popełnił samobójstwo. Ich zwłoki zostały spalone przez SS-manów. Pojawiły się również hipotezy, według których Hitler uciekł z oblężonego Berlina do Argentyny, jednak niewielu dało im wiarę, ze względu na fatalny wówczas stan psychofizyczny Führera.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj