Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

– Bliskie jest im natomiast zjawisko tak zwanej empatii kontrastowej, kiedy to satysfakcja czerpana jest z obserwacji cudzej klęski. Niekiedy sadyzm przenika się z masochizmem, z czym wiąże się wcześniej omówione dążenie do ekstremalnych przeżyć. Silne skłonności sadystyczne należą do najbardziej niebezpiecznych i źle rokujących.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Ted Budny urodził się w domu dla samotnych matek w Burlington w stanie Vermont. Był nieplanowanym dzieckiem 22 letniej Eleanor Louise Cowell. W akcie urodzenia Teda w rubryce “ojciec” wpisano nazwisko  Lloyd Marshall, jednak później matka Teda twierdziła, że jest nim niejaki Jack Worthington – weterana wojenny. Pojawiły się także sugestie, że Ted może być owocem kazirodczego związku Eleanor ze swoim ojcem Samuelem Cowellem. Sprawa ta nie została jednak nigdy do końca wyjaśniona.  

Kilka miesięcy po narodzinach przeprowadzili się do rodzinnego domu Eleanor, gdzie zamieszkali wraz z jej rodzicami. Ted żył ze świadomością, że matka jest jego starszą siostrą, a dziadkowie są rodzicami. Dzięki tej grze pozorów Eleanor chciała uniknąć krytyki i uprzedzeń za posiadanie dziecka z nieślubnego związku niewiadomego pochodzenia.

Kilka lat później matka Teda poznała i poślubiła wojskowego kucharza Johnniego Culpeppera Bundy’ego, od którego ona i Ted przejęli drugi człon nazwiska. Miała z nim jeszcze czworo dzieci. Męża swojej matki Ted nigdy nie polubił, tęsknił za dziadkiem, którego uważał za prawdziwego ojca.

Choć nieśmiały i nieporadny w kontaktach z dziewczętami, był bardzo inteligentny. Dzięki stypendium po ukończeniu szkoły średniej w 1965 r. rozpoczął studia na Uniwersytecie Puget Sound, po roku przeniósł się do Uniwersytetu w Washington. Na studiach poznał swoją pierwszą miłość, którą później określił jako “jedyną”. Była nią atrakcyjna brunetka z dobrego domu. Po skończeniu studiów dziewczyna go porzuciła. W tym samym czasie Ted dowiedział się, że jego siostra Eleanor jest tak naprawdę jego matką, a rodzice są jego dziadkami. Uważa się, że był to moment przełomu i kryzysu, który sprowokował u Teda Budnego wewnętrzną przemianę.

Porzucił studia i zaczął intensywnie zajmować się polityką. W 1968 r. uczestniczył w konwencji narodowej republikanów w Miami jako delegat Rockefeller’a. Stał się dużo bardziej pewny siebie i agresywny. Związał się z rozwódką, która widziała w nim świetny materiał na ojca dla swojej córki. Jednak Ted Budny znów zaczął się spotykać z byłą dziewczyną. Rozkochał ją w sobie i krótko po swoich oświadczynach po prostu przestał się z nią widywać.

Od roku 1973 r. rozpoczął serię brutalnych morderstw na kobietach podobnych do swojej pierwszej dziewczyny. Kobiety które najpierw uwodził, później gwałcił, masakrował i mordował najczęściej miały ciemne włosy, były ładne, młode, niezamężne i pochodziły z klasy średniej. Jedna z ofiar została odnaleziona w stanie agonalnym, z uszkodzoną czaszką, na łóżku pełnym krwi, z metalowym prętem pozostawionym w organach wewnętrznych. Była to jedna z nielicznych, które przeżyły. Kobieta do końca życia zmagała się z uszkodzeniem mózgu.

Całkowitą liczbę ofiar Budnego szacuje się nawet na ponad 100 kobiet. W czasie gdy dokonywał tych morderstw, pozostawał w związku z niejaką Meg Anders, która niczego nie podejrzewała! Kilkakrotnie aresztowano go w charakterze podejrzanego, jednak udawało mu się uciec. Ostatecznie został skazany na śmierć i skonał na krześle elektrycznym.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj