Wszyscy nosimy w sobie cząstkę zła

0
8120

Bezwzględność, siła i władza to dla nich najwyższe wartości – jedyne które darzą respektem. Gardzą zaś wrażliwością i bezinteresowną życzliwością, którą interpretują jako słabość. Przemocą dążą do osiągnięcia władzy, bogactwa i zaspokojenia seksualnego.

Polecane przez Inspiracje Psychologiczne

Joseph Goebbels – syn urzędnika i robotnicy rolnej urodzony jako jeden z czwórki rodzeństwa w mieście przemysłowym na obrzeżach Zagłębia Ruhry. Był drobny i niski. Cierpiał na wadę prawej nogi, przez co został odrzucony w poborze do służby wojskowej podczas I wojny światowej. Studiował literaturę i filozofię na Uniwersytetach w Bonn, Würzburgu, Freiburgu oraz Heidelbergu. Opiekun jego doktoratu  w dziedzinie literatury Max Freiherr von Waldberg był Żydem, który doceniał go za nieprzeciętną inteligencję.

Choć początkowo Gebbels nie popierał antyżydowskiej polityki nazistów, szybko zmienił zdanie gdy Hitler, który poznał się na jego talentach, zaproponował mu “czyste konto”, pod warunkiem, że Goebels zaakceptuje jego przywództwo i zacznie pracować na jego korzyść. Wkrótce, gdy Hitler przejął władzę, mianował  Goebels’a ministrem propagandy i oświecenia. Wtedy to ujawniła się u niego fascynacja przemocą. Celowo prowokował bójki uliczne, umacniał państwo totalitarne przez kłamstwa, prowokacje, parady i starannie wyreżyserowane wiece, kreując Hitlera na wodza. Jako jedna z trzech najbardziej wpływowych osób w Rzeszy (zaraz po Hitlerze i Himmlerze) wprowadził 60-godzinny tydzień pracy, zakazał wszelkich form rozrywki, wymagał całkowitego poświęcania życia dla Führera.

1 maja 1945 roku zabił swoją żonę Magdę, strzelając jej w tył głowy. Przed tym zamordowane zostały przez nią i dr. Stumpfeggera sześcioro jej dzieci. Następnie Goebbels sam popełnił samobójstwo. Wszystkie ich dzieci nosiły imiona zaczynające się od litery “H” na cześć Adolfa Hitlera.

Psychotesty Gdynia – Badania Psychologiczne Kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę napisz swój komentarz!
Proszę wpisz swoje imię tutaj